субота, 24 травня 2025 р.

 Є мова – є нація!

     24 травня – День слов'янської писемності та культури, який вперше було відзначено в 1868 році з нагоди 1000-ліття створення слов'янської абетки.
  День слов’янської писемності та культури відзначають в слов’янських державах, щоправда, назви свята можуть дещо різнитися — приміром, Північна Македонія називає його Днем всеслов’янських просвітників і вчителів.  В Україні свято встановлене Указом Президента України від 17 вересня 2004 року.
 З історичних джерел відомо, що засновниками слов'янської писемності стали два брати Кирило та Мефодій - слов'янські просвітники та проповідники християнства, творці кириличної абетки, перші перекладачі богослужбових книг слов'янською мовою.
    Брати Кирило та Мефодій дали слов’янам писемність рідною мовою, поклавши початок не тільки церковній, але й світський літературі. Вони перші організували богослужіння слов'янською мовою, переклавши на цю мову всі необхідні у церковному ритуалі службові книги: Апостол, Псалтир, Чотириєвангеліє, Требник тощо. Імена Кирила і Мефодія на віки увійшли в історію слов’ян. Вони створили першу слов’янську письмову мову, яка в подальшому вплинула на формування літературних мов багатьох слов'янських народів, яку в науці прийнято називати старослов’янською.
   Нашим обов'язком зараз є збереження та популяризація української мови, адже без мови немає народу!







Немає коментарів:

Дописати коментар

 Є мова – є нація!      24 травня – День слов'янської писемності та культури, який вперше було відзначено в 1868 році з нагоди 1000-літт...