середа, 13 листопада 2024 р.

 І сміявся і плакав з любові…

    13 листопада минає 135 років з дня народження видатного письменника-гумориста Остапа Вишні.
      Народився майбутній український письменник, новеліст, класик сатиричної прози Павло Михайлович Губенко 13 листопада 1889 р. на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту (нині охтирський район Сумської області) в родині Михайла Кіндратовича Губенка та його дружини Параски Олександрівни.
   Початкову освіту здобував у Зіньківській двокласній школі. Його однокласником був поет-неокласик Микола Зеров. У 1907 р. закінчив Київську військово-фельдшерську школу. Навчався у Київському університеті, але не закінчив цілком присвятивши себе літературній та журналістській праці.
       З 1918 р. служив у армії УНР у медичній частині.
   Перші друковані твори вийшли у Кам'янці в газеті “Народна воля” за підписом “П.Грунський”. Під псевдо “Остап Вишня” письменник вперше підписався 22 липня 1921 р. під фейлетоном “Чудака, їй-богу”.
      У 1934 р. був звинувачений у контрреволюційній діяльності й тероризмі та безпідставно засуджений до найвищої міри покарання з заміною на 10 років Гулагівських таборів. Звільнений у 1943 р. До визначеного десятилітнього терміну ув’язнення не добув два місяці. Реабілітований у 1955 році.
     Самобутній майстер сатири й гумору був людиною унікальної популярності. Його твори друкувались мільйонними тиражами, їх знали навіть неписьменні.
     Помер видатний письменник 28 вересня 1956 року в Києві.
   З нагоди свята наша бібліотека пропонує книжкову викладку творів Остапа Вишні. Запрошуємо до читання!






Немає коментарів:

Дописати коментар

 Книга – вікно у незвіданий світ      Щороку 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги. Це свято покликане п...